قفس منبری اتومات

یکی از تجهیزات نسبتا ارزان و راحت برای پرورش مرغ تخم گذار، قفس های منبری ، پله ای یا کالیفرنیایی است. قفس هایی که سلول ها دقیقا بر روی سلول طبقه ی زیرین قرار نمی گیرد، به قفس منبری تخمگذار شناخته می شوند.قفس های منبری به خاطر قیمت مناسب و قابلیت استفاده در سالن های با ظرفیت پایین تر، همیشه از محبوبیت بالایی برای پرورش مرغ تخمگذار برخوردار بوده است.

a-type-chiecken-farming-cage

مشخصات قفس منبری

 • جنس قفس: مفتول گالوانیزه گرم ضدزنگ با کوتینگ استاندارد
 • جنس دانخوری: ورق گالوانیزه گرم یا پلاستیک
 • جنس کلاف: آهن
 • جنس پایه ها از جنس پروفیل بوده که در محیط مرطوب باعث زنگ زدگی نمی شود
 • پایه های با استحکام و پایداری بالا که از لغزش قفس و نتیجتا پایین آمدن کیفیت تخم، جلوگیری میکند.
 • ظرفیت هر سلول: 6 قطعه مرغ
 • ابعاد سلول: 50 در 50 سانتیمتر
 • عرض قفس: 190 سانتیمر
 • جمع آوری تخم: بیرون از قفس
 • فضای تامینی به ازای هر پرنده: 416 سانتیمتر مربع
 • فاصله پایه ها: 1 متر
a-type-cage-side-ts
a-type-cage-front-ts
a-cage-inside
a-cage-top
a-cage-watering
a-cage-watering
 
 
a-type-cage-side-ts
a-type-cage-front-ts
a-cage-inside
a-cage-top
a-cage-watering
a-cage-watering

نحوه عملکرد اجزا قفس

قفس های تولید شده در مجموعه تیناصنعت از بخش های مختلفی تشکیل شده است. در لیست زیر می توانید شیوه عملکرد هر یک از بخش ها را مشاهده کنید.

برای توزیع دان از سیستم ریل و واگن استفاده می شود بر روی هر ردیف از قفس ها ریل نصب می شود و واگن توزیع دان بر روی ریل قرار می گیرد و در فواصل زمانی مشخصی واگن توسط موتور به حرکت در می آید و دان را در سرتاسر تراف دانخوری به طور یکنواخت توزیع می کند

a-type-cage-feeding

سیستم آبرسانی نیز به صورت اتومات و توسط آبخوری مرغ اتومات یا همان آبخوری نیپل صورت می پذیرد. همچنین کاپ های آبخوری با کیفیت بالا و نیپل های 360 درجه می توانند به طور موثر از نشت آب جلوگیری کنند و سیستم لوله کشی بسته را ایجاد کند که می تواند آلودگی آب را به حداقل برساند.

a-type-cage-watering-nipple

برای جمع آوری کود نیز یا از نوار کودکش استفاده می گردد یا توسط بیل مکانیکی که در هر ردیف و در زیر قفسها قرار دارد کود مرغها جمع آوری می شود. این نوار، معمولاً در زیر قفس‌های مرغ تخم‌گذار یا گوشتی قرار داده می‌شود و با استفاده از سیستم‌های مکانیکی و الکترونیکی، کود را به صورت اتوماتیک به بیرون سالن هدایت می‌کند. این نوارها، با غلطک‌هایی که در دو طرف آن‌ها قرار دارند، به حرکت درآمده و کود جمع‌آوری شده روی نوار را به مکانی مشخص برای تخلیه یا پردازش منتقل می‌کنند.

a-type-cage-manure-cleaning
مقایسه انواع قفس مرغ تخمگذار
مدل قفس منبری قفس باتری
هزینه تمام شده کمتر بیشتر
تعداد طبقات 4-5 طبقه 9-12 طبقه
وسعت سالن مرغداری نیمه صنعتی مرغداری صنعتی
جمع آوری تخم مرغ دستی اتومات
جمع آوری کود بیل برقی نوار کودکش (اتومات)
ظرفیت هرسلول 6 قطعه مرغ 9 قطعه مرغ
اندازه های سلول ها 50 x 50 x 50 60 x 60 x 60

چرا تیناصنعت؟

شرکت تینا صنعت با همکاری چند شرکت فنی مهندسی و قطعه سازان وابسته تا کنون اقدام به طراحی ، تولید و نصب دستگاههای مخلتف و متنوعی در زمینه های گوناگون نموده است این شرکت همواره سعی داشته طراحی خود را با توجه به تجربیات گذشته ، نمونه های موجود و بهره گیری از مهندسین مجرب انجام دهد و در بخش ساخت و مونتاژ نیز همواره با کنترل مداوم و دقیق و همچنین با استفاده و مشاوره از افراد متخصص سعی در بالا بردن کیفیت محصولات نموده است.

قیمت مناسب
ارسال سریع
کیفیت بالا
مشاوره تخصصی

محصولات مرتبط