قفس باتری اتومات

این نوع قفس ها از جدید ترین انواع قفس مرغ تخمگذار بوده که ظرفیت نگهداری مرغ در سالن های پروش مرغ تخمگذار را بیش از 3 برابر نسبت به قفس های منبری افزایش می دهد. به قفس هایی که کف سلولها در طبقه بالا دقیقا بر روی سقف سلولهای طبقات پایین قرار می گیرد و کلیه اعمال اعم از توزیع دان ، آبرسانی ، جمع آوری کود و جمع آوری تخم مرغ ها بصورت مکانیزه و اتومات انجام می پذیرد، قفس باتری تمام اتومات می گویند

h-type-layer-automatic-farming-cage

مشخصات قفس باتری

 • جنس قفس: مفتول گالوانیزه گرم ضدزنگ با کوتینگ استاندارد
 • جنس دانخوری: ورق گالوانیزه گرم یا پلاستیک
 • جنس کلاف: آهن
 • جنس پایه ها از جنس پروفیل بوده که در محیط مرطوب باعث زنگ زدگی نمی شود
 • پایه های با استحکام و پایداری بالا که از لغزش قفس و نتیجتا پایین آمدن کیفیت تخم، جلوگیری میکند.
 • ظرفیت هر سلول: 9-12 قطعه مرغ
 • ابعاد سلول: 60 در 60 سانتیمتر
 • عرض قفس: 154 سانتیمر
 • تعداد طبقات: ۳ تا ۸ طبقه
 • فضای تامینی به ازای هر پرنده: 400 سانتیمتر مربع
 • ارتفاع هر طبقه تا طبقه بعد: ۶۰ سانتیمتر
h-type-cage-side-ts
h-type-cage-base
h-type-cage-loaded
h-type-cage-side
h-type-cage-side
h-cage-cell
 
 
h-cage-top500.jpg
h-type-cage-base
h-type-cage-loaded
h-type-cage-side
h-type-cage-side
h-cage-cell

نحوه عملکرد اجزا قفس

قفس های تولید شده در مجموعه تیناصنعت از بخش های مختلفی تشکیل شده است. در لیست زیر می توانید شیوه عملکرد هر یک از بخش ها را مشاهده کنید.

در این نوع قفس از سیستمی برای توزیع دان استفاده گردیده که دان را به صورت یکنواخت در طول هر ردیف توزیع می کند و این امر موجب می شود که تمامی مواد غذایی مورد نیاز مرغ در دسترس باشد و دانخوری های مرغ به گونه ای طراحی گردیده اند که از هدر رفت دان و مصرف بیش از حد آن جلوگیری به عمل‌آید. توزیع دان توسط دو پیچ رگلاژ قابل تنظیم می باشد ، بنابراین کنترل میزان دان قابلیت انعطاف پذیری دارد و این موجب می شود همه مرغ ها از دان با کیفیت به صورت یکسان استفاده کنند

h-type-cage-feeding

خطوط آبخوری مرغ (لوله های نیپل) در وسط سلول ها نصب شده اند تا مرغ ها از هر دو طرف قابلیت دسترسی آسان به نیپل ها را داشته باشند. هر سلول قفس دارای سه نیپل 180 درجه برای مرغ ها می باشد. ترکیب خطوط آبخوری با یک تراف V شکل در زیر آن ها، از ریختن آب بر روی نوار کودکش زیر قفس جلوگیری می کند.

h-type-cage-watering-nipple

نوارهای حمل کود با نیروی محرکه (موتور گیربکس های) قوی و متناسب با طول هر ردیف قفس و غلطک های فشار مخصوص جهت کارایی موثر نوارهای کود مجهز شده است. نیروی محرکه طوری طراحی شده که انتقال کود تا بیش از 100 متر را ممکن سازد. نوارکودها برای تمیز شدن به یک اسکرابر فولاد ضدزنگ مجهز شده اند.

a-type-cage-manure-cleaning

نوار تخم مرغ موازی با لبه کف و مقابل سلول های قفس قرار دارد و تخم مرغ با سرعت کم از روی کفی با زاویه 7 درجه بر روی نوارهای جمع آوری بدون تجمع در نقاط مختلف انتقال می یابند. تخم مرغ ها از نوار های حمل و نقل به طور مستقیم بر روی زنجیر غلتکی نوار نقاله عرضی قرار می گیرند. نوار نقاله با دقت بوسیله میکروسویچ های دقیق هماهنگ سازی شده و توسط یک موتور ترمزی در ستون اصلی بالابر کشیده شده و در هر ردیف قفس قرار می گیرد.

a-type-cage-manure-cleaning
مقایسه انواع قفس مرغ تخمگذار
مدل قفس منبری قفس باتری
هزینه تمام شده کمتر بیشتر
تعداد طبقات 4-5 طبقه 9-12 طبقه
وسعت سالن مرغداری نیمه صنعتی مرغداری صنعتی
جمع آوری تخم مرغ دستی اتومات
جمع آوری کود بیل برقی نوار کودکش (اتومات)
ظرفیت هرسلول 6 قطعه مرغ 9 قطعه مرغ
اندازه های سلول ها 50 x 50 x 50 60 x 60 x 60

چرا تیناصنعت؟

شرکت تینا صنعت با همکاری چند شرکت فنی مهندسی و قطعه سازان وابسته تا کنون اقدام به طراحی ، تولید و نصب دستگاههای مخلتف و متنوعی در زمینه های گوناگون نموده است این شرکت همواره سعی داشته طراحی خود را با توجه به تجربیات گذشته ، نمونه های موجود و بهره گیری از مهندسین مجرب انجام دهد و در بخش ساخت و مونتاژ نیز همواره با کنترل مداوم و دقیق و همچنین با استفاده و مشاوره از افراد متخصص سعی در بالا بردن کیفیت محصولات نموده است.

قیمت مناسب
ارسال سریع
کیفیت بالا
مشاوره تخصصی

محصولات مرتبط